Tel./Fax: 02 / 43 63 40 44, 02 / 43 63 40 46
E-mail: areko@areko.sk
Nachádzate sa tu: areko.sk / Aktuality /

Aktuality

Meranie pohodlia a kvality vnútorného vzduchu
Zlá vnútorná klíma môže viesť k zníženiu koncentrácie a výkonnosti a dokonca k chorobe.
dňa 01.03.2021, autor:

Ak vnútorná klíma nie je správna ...

Zlá vnútorná klíma môže viesť k zníženiu koncentrácie a výkonnosti a dokonca k chorobe. Pohodlná kvalita interiéru je optimálna starostlivosť o zdravie na pracovisku v kancelárii, v učebniach, športových halách, výrobných zariadeniach a oveľa viac. Flexibilná meracia technológia ALMEMO® zaznamenáva všetky príslušné namerané veličiny a je základom pre opatrenia ako správanie pri vetraní, regulácia teploty a vlhkosti alebo zabránenie prievanu . Presné a sledovateľné meranie obsahu CO2 vo vzduchu v miestnosti je nevyhnutným predpokladom pre zaznamenávanie nameraných údajov na vytvorenie jednotlivých ventilačných profilov . Pri posudzovaní tepelnej pohody na pracovisku sa dosiahne hodnotenie výkonu vykurovacích a ventilačných systémov. Za týmto účelom sa zaznamenávajú série meraní prevádzkovej teploty (globálnej teploty), teploty v miestnosti, prietoku vzduchu v miestnosti a vlhkosti. Technológia merania ALMEMO® ponúka vysokú úroveň zabezpečenia údajov a rôzne prístupy k riešeniu týchto úloh merania. Pohodlie a kvalitu vnútorného vzduchu je možné merať iba jedným meracím prístrojom.

Meranie kvality vnútorného vzduchu / CO2

Koncentrácia obsahu CO2 vo vzduchu v miestnosti je rozhodujúca pre kvalitu vzduchu, ktorý dýchame. Príliš vysoký obsah CO2 znižuje výkon. S cieľom znížiť riziko infekcie súvisiace s aerosólom, rôzne štúdie odporúčajú nepretržité sledovanie vzduchu v miestnosti a vhodné vetranie.

Komfortné meranie / ° C /% RH / m / s

Meranie komfortu zaznamenáva dôležité parametre pre určovanie kvality interiéru. Pohodlie v práci alebo pri štúdiu je rozhodujúce pre optimálny výkon a koncentráciu.

 

 

Monitorovanie vnútornej klímy

Komplexný záznam klímy v miestnosti so záznamom nameraných údajov je dôležitý pre prispôsobenie technológie budov, ako sú ventilačné systémy a kúrenie. Monitorovanie podnebia je možné vo všetkých uzavretých miestnostiach, napríklad v pracovných a laboratórnych priestoroch a pri skladovaní vysoko citlivých materiálov, v múzeách alebo v klimatickej komore.

Dodávateľ najvyššej kvality
Dodávame riešenia, výrobky a služby našim zákazníkom už viac ako 25 rokov.
Nová adresa sídla spoločnosti
AREKO, s.r.o. je:


TOMANOVA 35
831 07 BRATISLAVA (Vajnory)

Tel./Fax: 02 / 43 63 40 44 - 6
e-mail: areko@areko.sk
http://www.areko.sk
Kde nás nájdete:

(c) 2010 - 2014. Areko s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Created by CTS Europe s.r.o.